Contact us here

Şirket
LINAK, insanların hayatlarını kolaylaştırma amacıyla kurulmuş bir aile şirketidir. Bu amaç doğrultusunda sağlık, tarım ve ağır sanayi sektörlerinde, ofislerde ve evlerimizde kullanılan birbirinden farklı makine, cihaz ve ürüne hareket kazandıran yüksek kaliteli elektrikli lineer aktüatörler geliştiriyoruz.

Kurumsal ciromuzun 2019 yılında 560 milyon avroyu bulması, 35 ülkede bulunan 2.400 çalışanımız sayesinde olmuştur.
Genel merkezi Danimarka’nın güneyindeki Guderup kentinde bulunan şirketimiz, Danimarka, Çin, ABD, Tayland ve Slovakya’da üretim tesislerine sahiptir.

Tarihçe
LINAK® şirketinin kuruluşu 1907 yılına dayanmaktadır. Christian Jensen’in kurduğu makine atölyesi, 1976 yılında torunu Bent Jensen’e miras kalmıştır. Bir arkadaşının tekerlekli sandalyesi için elektrikli bir lineer aktüatör icat eden Bent Jensen, bu teknolojideki potansiyeli hemen fark etmiştir.

1984 yılına gelindiğinde, Bent Jensen şirket adını “Lineer Aktüatör” kelimelerinin kısaltması olan LINAK olarak değiştirir. LINAK’ın geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinin.

-
LINAK, faaliyetlerini verdiği güçlü taahhütler temelinde yürütmektedir. Biz bu prensipleri hem dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize hem de birbirimize her gün verdiğimiz bir söz olarak görüyoruz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now