Contact us here

LINAK’ın sanal ürün galerisi için Red Dot Tasarım Ödülü

LINAK®’ın dijital tasarım ortağı Cadpeople ile yaptığı iş birliği kapsamında geliştirilen sanal ürün galerisi, Red Dot’un “Dijital Çözümler” kategorisindeki başarılı çalışmalara verdiği “Markalar ve İletişim Tasarımı” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından birini düzenleyen Red Dot, her yıl verdiği ödüllerle 60 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Red Dot Jürisi, her yıl kendi kategorilerinde yenilikçilik, işlevsellik ve estetik bakımından öne çıkan en iyi tasarımları seçiyor. LINAK ve Cadpeople, projenin konseptini, tasarımını ve yaratıcı sürecin ardında yatan iş birlikçi ekip çalışmasını takdir eden bu ödüle layık görülmüş olmaktan ötürü duyuyor.

LINAK’ın sunduğu ve lineer aktüatörlerin 3 boyutlu olarak keşfedilebilmesini sağlayan sanal ürün galerisinin resepsiyon alanından bir resim.

 
 
 

LINAK’ın interaktif sanal ürün galerisinin gerçekleştirilmesine yol açan tasarım fikirlerinin ilk konsept çizimlerinden oluşan bir kolaj.

Dünün gizli kahramanı, bugünün ilgi odağı

LINAK, aslında vazgeçilmez olan fakat bazen pek dikkat çekmeyen ürünlerini nasıl daha iyi bir tanıtabileceği konusunda bir arayışa girmişti. Elektrikli aktüatörler, insanların hayatlarını kolaylaştıracak çeşitli ürünlere ve uygulamalara hareket ve daha fazla işlevsellik kazandıran önemli bir role sahip olsa da, üretilen nihai ürün ve sistemlere bakıldığında genellikle görünmezler.

Projenin öncelikli hedefi, LINAK’ın elektrikli aktüatörlerini ve faydalarını daha geniş bir bağlamda tanıtacak ve aynı zamanda ürünlerde sıkça gizlenmiş olan aktüatörlerin müşteriye sağladıkları katkıları da gözler önüne serecek, yenilikçi ve etkileyici bir konsept geliştirmek oldu.

 

Çeşitli uygulamalara entegre edilmiş LINAK ürünlerini 3 boyutlu ortamlarda görselleştirerek tanıtan sanal ürün galerisi, bu çalışmanın ödüllü sonucu olarak meydana geldi.

Kurt Deutschbein, Pazarlama Danışmanı, LINAK A/S.

Geliştirdiğimiz çözümün amacı, müşterilere sadece ürünlerimizi göstermek değildi. Esas amacımız, müşterilerimizle etkileşim kurarak, onlara yaklaşımız ve sistemlerini düşünerek geliştirdiğimiz çözümlerimiz sayesinde nasıl daha iyi uygulamalar tasarlayıp geliştirebileceklerini göstermektir.

Kurt Deutschbein, Pazarlama Danışmanı, LINAK A/S.
 

Merak uyandıran interaktif tasarıma sahip dijital ürün galerisinde ön planda sergilenen ürünler, sahip oldukları işlevsellikleri, esneklikleri ve müşteriye sundukları katma değer vurgulanarak tanıtılmaktadır.

 
 

İş birliğinin gücü

Çalışmalarının uluslararası üne sahip Red Dot tasarım yarışmasında ödüle layık görülmesinden elbette Cadpeople de son derece memnun oldu. LINAK’ın sektöründe yenilikçi bir lider olarak itibarını güçlendiren ve lineer hareket çözümleriyle insanların hayatlarını kolaylaştırmaya olan bağlılığını vurgulayan yeni ürün galerisi, yaratıcı bir iş birliğinin sonucunda ortaya çıkan başarılı bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

Thomas Juel, Cadpeople’da CSO ve ortak.

Ürünlerini tüm değer zinciri boyunca desteklememizi sağlayan çözümlerle müşterilerimize sağladığımız katkıyı görmek gerçekten heyecan verici.

Thomas Juel, CSO ve ortak, Cadpeople.

Ürün galerisine bir göz atın

LINAK Sanal Ürün Galerisi’ni ziyaret ederek ürün galerisini yakından tanıyabilir ve geliştirdiğimiz gizli bileşenlerin nasıl görünür kahramanlara dönüştüğünü Cadpeople’ın tasarımı sayesinde görebilirsiniz.

Kusursuz hareket sağlayan LINAK aktüatörleriyle donatılmış bir hastane YBÜ yatağının LINAK’ın sanal ürün galerisinde resmi. Bir YBÜ yatağı görmek için kaydırın.
LINAK’ın aktüatörleri sayesinde gelişmiş hareket özelliklerine sahip bir YBÜ yatağının LINAK sanal ürün galerisindeki yakından görünümü. Hastanede kurulan bir YBÜ yatağı görmek için kaydırın.
Daha yakından görmek için sola kaydırın

Red Dot Ödülü nedir?

Red Dot Ürün Tasarımı Ödülleri, 1955 yılına dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu ödül, o günden bu yana her sene yılın en iyi ürünlerine veriliyor. Tıpkı dedikleri gibi: “İyi tasarımlar ve inovasyon” arayışında olan uluslararası bir jüri, aday ürünleri ne kadar benzersiz ve orijinal oldukları yönünde değerlendiriyor. 2023 yılında 60 ülkeden ürün sunuldu ve 43 üyeden oluşan bir jüri tarafından 51 yarışma kategorisinde değerlendirildi.

 
Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now