Contact us here
Haberler 25 Ocak 2023

Paletleme robotları için yeni LINAK kaldırma kolonu: Daha yükseklere erişin

Üretimde ve çeşitli sektörlerde ürün paletleme potansiyelinizin tümünden faydalanabilmeniz için, farklı paletleme düzenlerine uyum sağlayabilen, esnek, kullanımı kolay ve hızlı getiri sağlayacak bir yatırım olan uygun maliyetli robot çözümlerine ihtiyacınız vardır.

Yeni ELEVATE™ kaldırma kolonumuzu, paletleme robotlarının erişim mesafesini genişletmek ve daha yüksekte paletleme yapabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirdik. Bu kaldırma kolonu, paletleme süreçlerinizin optimizasyonu için gerekli hızı, hassasiyeti ve esnekliği de sunar. Sistemin kolayca kurulabilmesi, programlanabilmesi ve izlenebilmesi sayesinde, çeşitli markaların iş birlikçi robot modellerinin performansı zirveye taşınabilir.

Bu kaldırma kolonunu piyasaya sürülmeden önce test eden müşterilerden bir olan Danimarkalı sistem entegratörü BILA A/S’ın ürünü etkileyici bulması bizi çok memnun etti.
Ürün Müdürü Brian Spetzler’in görüşü şöyle:
“ELEVATE kaldırma kolonu ile edindiğimiz deneyim her açıdan olumlu oldu. Kurulumu kolay olan sistemin kullanışlı yazılımı, yapılandırmanın hızlı ve gerektiğinde yeniden yapılabilmesine olanak tanıdığından önemli bir rol oynuyor. Bu, kalıcı bir düzene sahip olmayan ve ihtiyaçların değişebildiği üretim ortamları için önemli bir özellik. Modern üretim ve depolama alanlarında otomatik paletleme trendinin yükselişte olduğunu görüyoruz. Günümüzde nakliye maliyetlerinin giderek artması nedeniyle, paletleme işlemlerinin daha yüksekte yapılabilmesi büyük bir önem taşıyor. Bunlar, ELEVATE kaldırma kolonunun bu kadar beğenmemizin nedenlerinden bazıları.”

 

Performansta yeni seviyeler

ELEVATE, yüksek kaldırma hızı ve istendiğinde eş zamanlı hareket edebilirliği sayesinde paletleme performansınızı üretim hattınızın çalışma döngüleriyle uyumlu bir şekilde artırır. Kaldırma hızı, yükten bağımsız olarak 100 mm/sn’ye kadar sabittir. Kolon, 10 saniyeden kısa sürede tamamen açılabilir.

 

En verimli hassas paletleme çözümü

Fırçasız motora ve entegre kontrolöre sahip olan ELEVATE, yüksek konumlarda hassasiyet sunuyor ve kanıtlanmış kaydırma teknolojisi robotun yüksek eğilme momentlerinde bile sabit kalabilmesini sağlıyor.

 

Çeşitli tasarımlar ile uyumlu

Entegre kontrolör, kolonun kompakt ebatlara sahip olmasını sağlıyor ve haricî kontrol kutularının kullanılmasına gerek bırakmıyor. ELEVATE, son derece az yer kaplayan ve kolay entegre edilebilen bir ürün olması sayesinde, tüm paletleme sisteminin daha basite indirgenebilmesini sağlar.

LINAK® elektrikli kaldırma kolonu: ELEVATE™: Karanlık üretim ortamlarında çalışan paletleme robotları için

 
 

Arayüz seçenekleriyle esneklik

ELEVATE Easy, Pro veya Modbus adlı üç arayüz seçeneği, belirli görevlerin gerektirdiği kontrol ve geri bildirim düzeyini sunar. Sistemden alınan veriler ise sorun giderme, arıza teşhisi ve performans optimizasyonu işlemlerinde kolaylık sağlar. ELEVATE, bu arayüzleri sayesinde çeşitli iş birlikçi robot modelleriyle uyumludur. Özel montaj plakaları gibi aksesuarlar kurulumu kolaylaştırır, hızlandırır ve bu sayede paletlemede yeni yüksekliklere hızla ulaşabilirsiniz.

ELEVATE kaldırma kolonu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen uygulama sayfasını  ziyaret edin veya bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now