Haberler 10 Mart 2020

Sağlık ekipmanlarında kullanılan ısıtma pedleri için LINAK OPS güç kaynağı

LINAK® tarafından geliştirilen yeni OpenBus™ güç kaynağı, tedavi koltuğu gibi sağlık ekipmanları geliştiren üreticilerin sundukları ürünlere güç yetersizliğini dert etmeden ısıtma pedleri ekleyebilmelerini sağlamaktadır.

Isıtma pedleri, örneğin fizyoterapide, diyaliz tedavisinde ve ameliyathanelerde sıkça kullanılmaktadır. Sağlık uygulamalarına entegre edilen ısıtma özellikleri, tedavi gören hastanın sıcak ve rahat tutulmasında ve kaslarının gevşetilmesinde yardımcı olur.

Yeni LINAK® OPS, sağlık ekipmanı üreticilerinin ayarlanabilir ürünlerini LINAK’ın sunduğu avantajlardan ödün vermeden ısıtma pedleri ile donatabilmelerini sağlayan, özel olarak tasarlanmış bir OpenBus™ güç kaynağıdır.

Aktüatör sisteminize entegre veya bağımsız ünite olarak kullanılabilir
OPS, tabii ki LINAK® hareket sisteminiz ile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulamanın kanal çoğaltıcı adaptör kutusuna bağlandığı zaman, koltuğun, yatağın veya masanın diğer özellikleri için kullanılan el kumandası ile kontrol edilebilir. Fakat istendiğinde uygulamaya bağımsız bir sistem olarak da dâhil edilebilir.

Düzenli güç sağlar ve programlanabilir ayarlar sunar
OPS’yi ısıtma pedleriniz ile kullandığınız zaman, güç yetersizliği yaşayabileceğinizden endişe etmenize gerek kalmaz. Uygulamanın hareket sistemi ne kadar güç tüketirse tüketsin, OPS sayesinde ısıtma fonksiyonu kusursuzca çalışır ve hastaya en üst düzeyde konfor sağlar.

OpenBus™ ile çalışan sistem, kullanıcılara programlanabilir bir bellek sunmanın yanı sıra ısıtma fonksiyonunun bir zamanlayıcı ile kullanılabilmesini de sağlar. Zamanlayıcı, sistemin örneğin 20 dakika boyunca ısıtmasını, ardından 10 dakika boyunca daha düşük sıcaklık seviyesine geçmesini ve ardından tamamen kapanmasını sağlayabilir.

LINAK® sisteminiz ile uyumlu
OPS, CO serisi LINAK® kontrol kutuları ile aynı tasarıma sahiptir. Bu, aynı braketleri ve kabloları kullanarak aktüatör sisteminiz kadar kolay bir şekilde entegre edilebildiği anlamına gelir. Ayrıca, OPS ve ısıtma pedleri ile donatılmış bir çözümün IP koruma derecesini de belirlediği anlamına gelir.

Sağlık uygulamanızı LINAK® OPS (OpenBus™ güç kaynağı) ve ısıtma pedleri ile nasıl donatabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilcisi ile iletişime geçin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.