Contact us here
Haberler 8 Haziran 2018

LC3 kaldırma kolonu, dikey kaldırma kolonlarında standardı belirlemektedir

LC3 sessizdir, güçlüdür ve ameliyat masaları, ameliyat sandalyeleri ve röntgen ekipmanları gibi gelişmiş tıbbi uygulamaların daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. Yeni LINAK® LC3 kaldırma kolonu, modern sağlık sektöründe kullanılan uygulamalara dayanıklı ve kusursuz hareket kazandırır.

Yeni LC3 kaldırma kolonu, LINAK® tarafından bugüne dek tasarlanmış en güçlü kaldırma kolonudur. 3 kademeli kaldırma kolonu, günümüz sağlık sektöründe kullanılan gelişmiş tıbbi uygulamalar için geliştirilmiştir ve çeşitli önemli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları:

  • Yüksek eğilme momenti
  • 29 mm/sn’ye kadar yüksek hız
  • kompakt kapalı boy boyutları
  • Düşük ses seviyesi (<50 dB)
  • Güvenlik faktörü 5 

LC3, sahip olduğu yüksek eğilme momenti sayesinde, merkezden sapan ağır yükler ile çalışan uygulamalar için idealdir. Örneğin, güvenilir ve stabil hareketlerin şart olduğu röntgen masaları için. LC3 kaldırma kolonu, çekme gücü 4.000 N olup itme gücü 4.000 N, 5.000 N ve 6.000 N olan versiyonları ile temin edilebilir. Bu sayede ihtiyacınıza uygun kaldırma kolonunu seçebilmeniz mümkündür. Ağır yükler altında bile son derece sessiz hareket etmesiyle eşsizdir. 

Obezitenin artış gösterdiği belirli bölgelerin hastane uygulamaları (örn. ameliyat masaları ve röntgen ekipmanları) için gerekli yüksek kaldırma kapasitesini LC3 sağlamaktadır. Daha verimli bir şekilde çalışılabilmesini sağlayan yüksek hızlı gelişmiş bellek seçenekleri sayesinde, istenen konum hızlı ve kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Güvenlik, LINAK için öncelikli bir faktördür. LC3’ün itme ve çekme işlemleri için güvenlik faktörü 5’tir. Bu, sağlık sektörüne yönelik sunulan kaldırma kolonlarında bulunabilecek en iyi performanslardan biridir.

LC3

LC3, optimize edilmiş tasarımlar için geliştirilmiştir
Kolayca temizlenebilen bir alüminyum profile sahip olan LC3 kaldırma kolonu, ameliyat masaları veya sandalyeleri ve röntgen ekipmanları gibi uygulamalar için tasarlanmıştır. Ayrıca, hem zeminde durarak hem de tavandan asılarak kullanılabilmesi sayesinde daha birçok farklı uygulama için idealdir. 

LC3, iki kompakt versiyonda temin edilebilir. İlki 320 mm’lik minimum ebatlardaki standart versiyondur ve diğeri ağır hizmet tipi olan 440 mm’lik versiyon. Her iki versiyon, kaldırma kolonunu çeşitli uygulamalara kolayca dâhil edebilmenize olanak tanır. 

Tasarımı ve temizliği optimize edebilmeniz için, kolonun içinden 30’dan fazla farklı türde kablo geçirmeniz mümkündür. Şebeke kablosu, motor kablosu veya topraklı kablo, sayılabilecek örneklerden sadece bazılarıdır.

LC3 kaldırma kolonu hakkında daha fazla bilgi için, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin. 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now