Contact us here
Haberler 5 Ocak 2018

LINAK, makinede - yıkanabilir sağlık ürünlerinde çıtayı yükseltiyor

LINAK standardı IPX6 Washable DURA™, ayarlanabilir hastane ekipmanları üreticilerinin, yıllarca tekrar tekrar makine ile yıkanmaya hazır, dayanıklı uygulamalar sunmalarını sağlayacaktır.

LINAK, makinede yıkanabilir sağlık ürünlerinde çıtayı yükseltiyor

Dünyanın dört bir yanındaki modern hastanelerin hijyen konusundaki beklentileri sürekli artmaktadır. LINAK ürünleri hem bu gereksinimleri karşılamakta hem de çıtayı daha da yükseltmektedir. Bu durum, konusunda uzman hastane ekipmanları üreticilerine rekabet avantajı sağlamaktadır.

Hastanelerde bakteri ve enfeksiyonlar her yıl milyonlarca dolar ekstra maliyet yaratmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 100 hastadan 7-10’u, hastanede yatarken enfeksiyon kapmaktadır. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki sağlık uzmanları için hijyen, en önemli konuların başında gelmektedir. 

LINAK, 30 yılı aşkın süredir, ayarlanabilir sağlık uygulamalarına yönelik elektrikli aktüatör sistemlerini geliştirirken hijyen konusuna öncelik vermektedir. Hastane ekipmanları standartları ve gereksinimleri her geçen gün daha katı hale gelirken, LINAK Ar-Ge departmanı, yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları ve daha fazla testlerle ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Yani LINAK olarak hem her zaman yürürlükteki kurallara uyan hem de gereksinimlerin fazlasını karşılayan ürünler sunmaktayız.


Yıkanabilir uygulamalar için standartları zorluyoruz
Malzeme araştırmaları, parça analizleri ve ürünlerin dayanıklılık testlerini yapan LINAK mühendisleri, her zaman mevcut standartların üzerinde olan yeni çözümler geliştirme yönünde çalışmaktadır. Bu yaklaşım, elektrikli aktüatör sistemlerinin uzun yıllar boyunca makine ile yıkanabilmesini sağlayan, IPX6 Washable DURA™ adını verdiğimiz yepyeni bir LINAK standardının ortaya çıkmasını sağladı. 
LINAK mühendisleri, hastane yatakları gibi uygulamaların üreticilerinin daha rahat olmasını sağlamak için ürünlerin daha dayanıklı olduğundan ve bu standardı karşıladığından emin olmak amacıyla daha zorlu ve daha fazla sayıda testler uygulamaktadırlar.

Yeni IPX6 Washable DURA™ standardı, ayarlanabilir ekipmanların (ör. hastane yatakları), yürürlükteki normların belirttiğinden önemli ölçüde daha fazla makine ile yıkanabilmesini sağlayarak hijyeni iyileştirmede hastanelere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu standart, güçlü deterjanların ve sıcak suyun kullanıldığı makinelerle yıkanmaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü uygulamalar ve çözümler sunmanızı sağlamaktadır.  

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now