Contact us here
Malzeme Taşıma

Paletleme robotu çözümleri

Elektrikli kaldırma kolonları ile paletleme sürecinizi hızlandırın ve kolaylaştırın. Paletleme robotları için geliştirdiğimiz ELEVATE™ kaldırma kolonu, robotunuza hız ve esneklik kazandırarak erişim mesafesini yükseltir. ELEVATE, güçlü LC3 IC kaldırma kolonumuzu kullanmaktadır.

Paletleme robotları için ELEVATE™ kaldırma kolonu

Kaldırma kolonları, paletleme robotlarının erişebileceği mesafeyi artırır

Paletleme robotları, çalışanlarınızın üzerinden monoton ve fiziksel olarak zorlayıcı işleri aldıkları için, mal depolama alanlarınız için değerli bir çözümdür.

İş birlikçi robotlar sınırlı erişime sahip oldukları için belirli bir yüksekliğin üzerinde çalışamazlar.

LINAK® ELEVATE kaldırma kolonu, paletleme çalışmalarınızı daha yükseklerde de sürdürebilmenizi sağlar. Robot, en avantajlı koşullarda çalışabilmesi için yükseltilip alçaltılabilir. Robotun çalışma alanında kaldırma kolonunun 7. eksen olarak kullanılması, ekonomik olarak uygun bir tercihtir.

ELEVATE, paletleme robotunuzu aşağıdaki özellikleriyle bir üst seviyeye taşır:

  • Hızlı: Yükten bağımsız 100 mm/sn’ye kadar hız ve istendiğinde eş zamanlı çalışma imkânı
  • Esnek: Dijital ve analog I/O seçenekleri veya Modbus TCP/IP ile donatılmış entegre kontrolör
  • Dayanıklı: 100 kg yük ve 1400 Nm’ye kadar dinamik eğilme momenti ile düşük sapma
 

ELEVATE, paletleme robotları için tasarlanmış, kurulumu kolay bir kaldırma kolonudur. Çeşitli montaj plakaları sayesinde çoğu iş birlikçi robot modeliyle uyumludur. Elektrikli kaldırma kolonunu paletleme sisteminizle kontrol edebilmek için seçebileceğiniz çeşitli iletişim arayüzleri: dijital ve analog I/O seçenekleri (ELEVATE Easy ve ELEVATE Pro) veya Modbus TCP/IP (ELEVATE Modbus).

ELEVATE, entegrasyonu kolaylaştıran aksesuarlarla birlikte sunulmaktadır. Aksesuar kitleri, montaj plakalarını ve kabloları içerir. Bunlara ek olarak, robot markalarına özel sürücü yazılımlar ve bileşenler de sunulmaktadır (örneğin Universal Robots robotları için URCap ve OMRON TM robotları için TMFlow). ELEVATE’i güç kaynağı ve güvenlik röleleri için tercih ettiğiniz bileşenler ile birlikte kullanın.

Bu elektrikli kaldırma kolonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? ELEVATE, güçlü LC3 IC kaldırma kolonumuzu kullanmaktadır.

 
Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Bizimle hemen iletişime geçin
 

Hiç olmadığı kadar hızlı

ELEVATE, paletleme performansınızı üretim hattınızın çalışma döngüleriyle uyumlu bir şekilde artırır. Hem robotun hem de kaldırma kolonunun aynı anda çalıştırılabilmesi ve ELEVATE’in sunduğu 100 mm/sn’lik hız, robotunuzun hedefe zamanında ulaşmasını sağlayabilir. Yumuşak bir şekilde hareket eden elektrikli kaldırma kolonu, 10 saniyeden kısa sürede tamamen açılabilir. 100 kg’a kadar olan yüklerde yüksek hızdan her zaman faydalanabilir ve palet istifleme performansınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

 

Esnekliğin sadelik ile buluşması

ELEVATE, kompakt boyutlara sahip ve daha az karmaşık oluşunu entegre kontrolörüne borçludur. Mevcut arayüzlerin birçoğu tarafından sağlanan veriler, sistemin uygulanmasını, sorun giderme işlemlerini, arıza teşhis çalışmalarını ve sistemin optimizasyonunu kolaylaştırır.

Kaldırma kolonunun versiyonları: ELEVATE Easy, ELEVATE Pro ve ELEVATE Modbus. Çeşitli kontrol seçenekleri sayesinde sisteminizle tam uyum. Hatta ihtiyaca göre konumlandırma seçilebilir ve hız ayarlanabilir.

  • ELEVATE Easy, robotu tamamen kaldırır veya indirir. Arayüz sadece dört dijital I/O portu kullanır: Yukarı yönlü sürüş/aşağı yönlü sürüş hareketlerinin kontrolü için iki sinyal ve strok sonu geri bildirimi için iki sinyal.
  • ELEVATE Pro’nun hız kontrolü analog bir 4-20 mA sinyal tarafından sağlanır. Konum geri bildirimi, kodlayıcı sinyalleri tarafından sağlanır. Bu sayede robot istenilen her konuma kaldırılabilir.
  • ELEVATE Modbus, Ethernet Modbus TCP/IP üzerinden kontrol edilir. Hedef pozisyonlar doğrudan kolona iletilebilir. Hız ve ivme gibi çeşitli ayarlar değiştirilebilir. Konum, çalışma durumu ve hata geri bildirimleri.
 

Dayanıklı ve uzun ömürlü

Sağlam ve stabil bir kaldırma kolonu, robotun çalışma dinamiklerini kaldırabilecek tasarıma sahiptir. Bunun sonucunda paletleme işlemleriniz en yüksek seviyelerde bile kusursuz biçimde gerçekleştirilir.

Soft start ve soft stop özellikleri sayesinde sağlanabilen kusursuz hareketler, sistemin tümünde gereksiz titreşimlerin meydana gelmesini önler. Bu, hem kaldırma kolonunun hem de hassas konumlandırma (+/- 1,5 mm) sağlayan fırçasız motorun kullanım ömrünü uzatır.

ELEVATE, paletleme robotunuzu güvenilirlik ve performans açısından yeni zirvelere taşır.

Farklı bir ihtiyacınızın olması durumunda lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin ve eğer malzeme yükleme/taşıma ve üretim sistemlerinde otomasyona yaklaşımımızı merak ediyorsanız burada daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Ayrıntıları göster
ELEVATE™ logosu
 
 

İşbirlikçi robot sürücü yazılımı

 

URCap yazılımından faydalanarak Universal Robots robotlarını ELEVATE ile birlikte kullanın.

Universal Robots Certified logosuİndirin

TMFlow ile uyumlu ELEVATE bileşenlerinden faydalanarak OMRON TM robotlarını ELEVATE ile birlikte kullanın.

OMROM logosuİndirin
 
 
 

ELEVATE™’i Pally URCap ile kontrol edin veya paletleme çözümünüzün simülasyonu için MyRobot.cloud’u kullanın.

Pally ve MyRobot.cloud logolarıDaha fazla bilgi
 

Dosyalar

ELEVATE™ - LC3 IC: Kullanım kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, ELEVATE kaldırma kolonlarınızın kurulumu, kullanımı ve bakımı hakkında tüm gerekli bilgileri içermektedir.

Modbus TCP/IP: Kullanım kılavuzu

Bu kullanım kılavuzunda Modbus TCP/IP arayüzünüzün fonksiyonları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ELEVATE™: Universal Robots robotları için hızlı başlangıç kılavuzu

ELEVATE’i Universal Robots robotları ile nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

ELEVATE™: OMRON TM robotları için hızlı başlangıç kılavuzu

ELEVATE’i Omron TM robotları ile nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

Malzeme yükleme/taşıma çözümleri

Otomatik depolama ve üretim ortamlarında akıllı ve güvenilir kaldırma çözümleri için elektrikli aktüatörler ve kolonlar.

Ayrıntıları göster

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now