Teknoloji ve trendler

TECHLINE testleri - dayanıklı ve güvenilir

Her uygulamada, aktüatör, birçok parçadan sadece biridir. Ancak TECHLINE® olarak, bunun, siz ve müşterileriniz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hiçbir aktüatör, %100 işlev testine tabi tutulmadan LINAK®’tan çıkmaz.

Aktüatör türüne bağlı olarak çeşitli testler gerçekleştirilmiştir. Lütfen testlerle ilgili detaylı bilgi için bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile görüşün ya da ilgili aktüatörün veri sayfasına bakın. 
Bu testler, LINAK TECHLINE elektrikli aktüatör sistemlerinin kullanıldığı bir çözümün, uzun yıllar boyunca güvenilir biçimde çalışacağından emin olmanızı sağlar.

İklim testi
İklim testinde aküatörlerin, aşırı uç sıcaklıklarda ve hızlı sıcaklık dalgalanmalarının yaşandığı durumlarda çalışabileceği test edilir. Bazı testlerde aktüatörlerin, sıcaklığı +100°C ile -30°C arasında tekrar tekrar değişen ortamlara dayanması ve bu sırada işlevselliğini koruması beklenmektedir.

Hava koşullarına karşı koruma
Hava koşullarına karşı koruma testinde, toza ve suya karşı dayanıklılık test edilir. TECHLINE ürün serisinde, yüksek basınçlı temizliğe dayanabilecek çeşitli elektrikli aktüatörler de bulunmaktadır. 

Tuz püskürtme testi
Tuz püskürtme testinde, aktüatör, 500 saat boyunca değişen tuz püskürtme ve nemli saklama koşullarına tabi tutulmaktadır.

Kimyasal maddeler testi
Belirli kimyasallara karşı dayanıklılık, aktüatörün mazot, hidrolik yağı, üre nitrojen, gübreler, sıvı kireç vb. gibi kimyasallara maruz bırakılması ile test edilmektedir.

Elektrik testleri
 Güç kaynağı, elektrik ve sinyal kabloları gibi tüm elektrikli parçalar ve kontrol sinyalleritest edilmektedir. Elektriksel bağışıklık,  radyo paraziti, elektrik deşarjı ve patlama gibi konular için belirlenmiş endüstriyel standartlara göre test edilmektedir.

Mekanik testler

  • Titreşim - aktüatörün, üç yönde sürekli titreşime dayanabilmesi gerekmektedir.
  • Darbe – Darbe testinde, aktüatör  altı tarafından, her biri 100 G’lik  üç darbeye maruz bırakılmaktadır.
  • Sarsılma – Aktüatör altı tarafından, her biri 40 G kuvvetinde yüzlerce sarsılmaya tabi tutulmaktadır.
LINAK’ta uygulanan testler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Videolar

play-icon

Kırılmaz

play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

play-icon

LINAK TECHLINE Ar-Ge ve Üretim – Perde arkası

Dosyalar

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Gelecek için hareket

IC aktüatörlerinin geleceğin dünyasına nasıl hareketlilik kazandırdığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Görüntüle

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

– Bizler kâhin değiliz. Ama aktüatör teknolojisinde uzmanız. Aktüatör konusundaki tüm sorularınızı lütfen hiç çekinmeden bize yönlendirin.