Contact.ContactUsHere
Teknoloji ve trendler

PLUS+1: İş makinesi tasarımları için elektrikli aktüatör entegrasyonu

Her türlü ağır hizmet tipi iş makinesi geliştiren mühendisler, özel olarak geliştirilip Danfoss PLUS+1 platformuna dâhil edilen LINAK “uyumluluk bloğu” sayesinde tasarımlarına elektrikli aktüatörler ekleyebilmektedir. Yalnızca akıllıca düşünülmüş bir özellik olmayan bu blok, üreticilere tasarım aşamasında çok zaman kazandırmaktadır.

İnşaat, mobil tarım ve endüstriyel otomasyon gibi sektörlere ağır hizmet tipi makineler geliştiren birçok mühendis, tasarım aşamasında Danfoss’un PLUS+1® platformundan faydalanmaktadır. Çeşitli “uyumluluk blokları” ile donatılmış olan platform, yazılım geliştirme dalında deneyimi olmayan mühendislerin yeni makineler tasarlarken gerekli parçaları seçip “sürükle ve bırak” yöntemiyle tasarımlarına dâhil edebilmelerini sağlamaktadır.

LINAK® ile iş birliği içerisinde özel olarak geliştirilen PLUS+1 bloğu, PLUS+1 dünyasına yeni bir boyut kazandırmaktadır. Mühendisler, makine tasarımlarına bu sayede elektrikli aktüatörler de entegre edebilmektedir. Üstelik tüm diğer Danfoss bileşenlerini ekleyebildikleri kadar kolay bir şekilde.

LINAK A/S’de uygulama mühendisi olarak çalışan Thomas Moeller, “Elektrikli IC aktüatörlerimiz, her türlü iş makinesinde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Mühendislerin tasarımlarında gerekli yerlere elektrikli aktüatör ekleyebilmeleri amacıyla bu bloğun PLUS+1 ailesine dâhil edilmesi, bu nedenden dolayı son derece mantıklıdır.”.

 

Neredeyse “tak çalıştır” denebilecek kadar kolay

Parçaları bir arada tutan arayüzün adı PLUS+1® GUIDE’dır. Danfoss Power Solutions’a ait bir tasarım geliştirme aracı olan bu yazılım, kullanıcının grafik simgeleri ve tasarımdaki bileşenleri kombine edebilmesini ve iş makineleri için komple yazılımsal kontrol sistemleri oluşturabilmesini sağlamaktadır. Bu tür bir modüler programlama platformu, mühendislere tasarımlarında çok daha fazla seçenek sunmakla beraber daha kısa sürede daha iyi çözümler geliştirebilmelerini sağlar.

Danfoss Power Solutions’un yazılım ürünleri, pazarlama ve satış direktörlüğünü yapan Kevin Faulds“PLUS+1 GUIDE platformunu kullanan müşterilerimiz, PLUS+1 uyumluluk bloklarımız sayesinde tasarımlarına elektrikli bileşenleri çok daha hızlı bir şekilde entegre edebilmektedirler” diyor. “Bu bloklar sayesinde elektromekanik cihazlara en optimum yapılandırma, kontrol ve verimlilik kazandırılmaktadır. LINAK uyumluluk bloğu ise, tasarımcıların elektrikli aktüatörlerin potansiyelinden tam olarak faydalanabilmelerini sağlıyor.”.

 

Elektrikli aktüatör eklemenin hızlı yolu

Danfoss PLUS+1 platformunun bir parçası olmak, LINAK’tan Thomas Moeller’e göre iş makinelerine yönelik elektrikli hareket çözümlerinin önünü daha da fazla açmakta.

Moeller, “Danfoss’un önde gelen uzmanları tarafından geliştirilmiş kapsamlı ve son derece modüler kontrol sistemine entegre edilmiş olmamız, aktüatör ürünlerimizin ne kadar beğenildiğine dair harika bir harika bir örnek” diyor. “Elektrikli hareket çözümlerinin avantajlarını daha fazla mühendisin keşfetmesini de sağlayan bu çözüm, LINAK aktüatörlerinin ağır hizmet tipi iş makineleri ve akıllı araçlar için neden ideal olduklarını da vurgulamaktadır.”.

CAN bus sistemleri (CAN SAE J1939 veya CANopen) ile tam olarak entegre edilebilen LINAK aktüatörler, dayanıklı bir hareket çözümü gerektiren modern araçlara ve iş makinelerine kolayca dâhil edilebilir. LINAK, zorlu ortamlarda çalışan sistemler için onlarca yıldır çözüm üreterek edindiği deneyim ile, Danfoss PLUS+1 platformuna denenmiş ve test edilmiş teknolojisini kazandırmaktadır.

PLUS+1 ve PLUS+1 GUIDE hakkında daha fazla bilgi için lütfen Danfoss PLUS+1 web sitesini ziyaret edin.

PLUS+1 ile uyumlu elektrikli aktüatörler hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ürünleri inceleyin veya doğrudan LINAK ile iletişime geçin.


 
Aktüatör teknolojisine yönelik Actuator Academy logosu

Elektrikli aktüatörler hakkında daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Bir aktüatörü endüstriyel makineler için ideal kılan faktörleri öğrenin ve ardında yatan teknolojiyi keşfedin.

LINAK Actuator Academy™’yi ziyaret edin

 

 

CAD için 3D aktüatör modelleri

Online yapılandırma aracımızı kullanarak özelleştirilmiş aktüatörlerinizin 3D modellerini ücretsiz olarak oluşturabilir ve tasarım aşamasında için daha az zaman harcayarak makinenize elektrikli hareket kazandırabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, gerekli strok uzunluğu, yük ve diğer parametreler hakkındaki bilgileri girmeniz ve modeli doğrudan 3D yazılımınıza aktarmanız. Özelleştirilmiş aktüatörünüzün teknik veri sayfasını da tabii ki indirmeniz mümkün.

Yakından tanımak istediğiniz aktüatörü ürün portföyümüzden veya aşağıdaki PLUS+1 uyumlu aktüatörler arasından seçin ve yapılandırma aracının 2D/3D sekmesine tıklayın.

 

Online 3D-configurator

LA36 aktüatörün 3D görsellerini özelleştirip indirin

Go to configurator
IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

LINAK TECHLINE Ar-Ge ve Üretim – Perde arkası play-icon

LINAK TECHLINE Ar-Ge ve Üretim – Perde arkası

Dosyalar

Dış mekân mobil uygulama çözümleri

Bu dosyamız, çim ve bahçe bakımına yönelik elektrikli ürünler geliştiren şirketlere, parça ve aksesuar sağlayan tedarikçilere ve ilgili diğer hizmetlere ışık tutmaktadır.

Görüntüle

İnşaat çözümleri

LINAK aktüatörleri, ağır iş ve inşaat makinelerinde bile olmak üzere, zorlu çalışma koşullarında yüksek performans sunar.

Görüntüle

Tahıl işleme çözümleri

Tahıl işleme tesislerinde aktüatör çözümleri ile sağlanabilen otomasyonun getirdiği avantajları keşfedin.

Görüntüle

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

Görüntüle

Denizcilik çözümleri

LINAK’ın sunduğu aktüatörler, kolonlar ve kontrolörler, teknenizin türü ne olursa olsun, ihtiyacını duyduğunuz her türlü hareketliliği sağlayabilir.

Görüntüle

Atık su arıtma çözümleri

Atık su sektöründe kullanımı kolay kontrol ve izleme sistemleri, arıtma tesislerinin her gün optimum şekilde çalışması açısından vazgeçilmezdir. LINAK’ın atık su arıtma tesisleri için sunduğu aktüatör çözümlerini bu broşürümüzde keşfedin.

Görüntüle

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Görüntüle

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Görüntüle

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.