Contact us here

Endüstriyel lineer aktüatörlerde DC Motorlar

Sanayi tipi modern aktüatörlerde elektrik enerjisinin mekanik harekete dönüştürülmesinde 12 V ve 24 V DC motorların nasıl kullanıldığını öğrenin ve motorun fırçaları, dişlileri ve kalıcı mıknatısları gibi genel parçalarını tanıyın.

Motor fırçaları, çevirici, kalıcı mıknatıslar ve elektromanyetik bobin gibi bileşenlerin birlikte çalışarak kalıcı mıknatıslı DC motorun hareketini nasıl sağladığını öğrenmek istiyorsanız, aktüatör uzmanımız Hunter Stephenson bilmeniz gerekenleri bu videoda anlatıyor.

Bir doğru akım (DC) motoru, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştüren bir devir makinesidir. Bu fonksiyon, giriş akımı tarafından yaratılan ve ardından devir hareketi oluşturan bir elektromanyetik kuvvet olan indüksiyon prensibine dayanmaktadır.

Bir DC motorun verimliliği, giriş gücü ile çıkış gücü arasında olan ve Watt cinsinden ölçülen ilişkidir. Motorun birçok parçası, motorun verimliliği üzerinde olumsuz etkiye sahiptir ve ısı oluşumuna neden olur. Bu, endüstriyel aktüatörlerin çalışma ortamlarında çoğu zaman çok yüksek veya düşük olan sıcaklıklar için de geçerlidir.

Fakat, genel olarak dişli DC motorlarda yüksek verimliliği sağlamanın yolları mevcuttur.

Optimum motor performansına erişebilmeniz için, kararlı bir güç kaynağına ihtiyacınız vardır ve mümkün olan en iyi verimliliğin elde edilebilmesinde aynı oranda önemli olduklarından dolayı, doğru kabloların ve giriş geriliminin mevcut olması gerekir. Motorun verimliliğini etkileyen faktörler hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz, yukarıdaki videoyu izleyin.

Endüstriyel elektrikli lineer aktüatörlerin DC motorları hakkında sorularınız var ise, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now