Endüstriyel aktüatörlerde kavrama nasıl çalışır?

Endüstriyel aktüatörlerde kavramanın nasıl çalıştığını merak ediyor ve kavramalı aktüatör kullanmanın avantajlarını mı öğrenmek istiyorsunuz? Konuyla ilgili terimleri, fonksiyonları ve bilimsel verileri öğrenin.

Elektrikli aktüatörün temel bileşenleri motor, dişli ve mildir. Fakat, aktüatör tasarımına bazen bir kavrama da eklenir. Aktüatör uzmanımız Hunter Stephenson lineer aktüatörlerde kavrama kullanılmasının nedenini ve LINAK LA36 aktüatördeki kavramının nasıl çalıştığını bu videoda anlatıyor.

Aktüatörde kavrama, iki amaçla kullanılır. Biri, endüstriyel makineyi ve aktüatörü korumaktır. Diğeri, aktüatörün elektronik kontrol birimleri olmadan kullanılabilmesini sağlamaktır.

Kavrama ile donatılmış lineer aktüatörler aynı zamanda çok yönlü olup, birbirinden farklı makinelerde kullanılabilme olasılıkları daha yüksektir.

Kavrama, aşırı yük durumunda tork belirli bir sınırı aştığı zaman, motorun devir hareketini dişliye ve mile aktarmasını durdurarak aktüatörü ve uygulamayı korur. Güvenlik sağlayan bu özellik, motorun devir hareketi ile ilgili olduğundan dolayı yalnızca aktüatör çalıştığı zaman devreye girebilir. Debriyajın fonksiyonu hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz, yukarıdaki videoyu izleyin.

Endüstriyel elektrikli lineer aktüatörlerin kavramaları hakkında sorularınız var ise, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.