Contact us here
Teknoloji ve trendler

Kendinize PVC’siz bir yatak odası ve yaşam alanı oluşturun

LINAK’ın ayarlanabilir yataklar ve koltuklar için sunduğu PVC-Free™ ürünler arasında kablolar, tek aktüatörler, dual aktüatörler ve el kumandaları bulunmaktadır.

LINAK’ın konfor mobilyalarına yönelik aktüatörleri ile kendinize PVC’siz bir yatak odası oluşturun

LINAK’ın misyonu bellidir: “Biz hayatınızı kolaylaştırırız”. Hayatı kolaylaştırmamız, iklim değişikliğine ve çevreye duyarlı olmamızı gerektirmektedir. Bu nedenle ürünlerimiz, çevresel etkilerini en aza indirmek hedefiyle, LINAK mühendisleri tarafından sürekli olarak geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Bu hedefe ulaşabilmenin yollarından biri, PVC olarak bilinen polivinil klorür içeren malzemelere alternatiflerin mevcut olduğunu bilmek ve bu alternatiflerden faydalanmaktır.

Ayarlanabilir konfor mobilyaları için geliştirilen ve PVC içermeyen tek aktüatörlerimiz, TWINDRIVE® dual aktüatörlerimiz kablolarımız ve el kumandalarımız, LINAK PVC-Free™ logosuna sahiptir. Bu ürünlerimizi kullanan üreticiler, yatak tasarımcıları ve markalar, müşterileri için daha çevre dostu olan, “yeşil” yataklar geliştirebilmektedir.

Biliyor muydunuz?
PVC, kablolarda ve elektrikli bileşenlerin kaplamalarında yaygın olarak kullanılan bir plastik türüdür. Bükülebilmelerini sağlamak için plastikleştirici katkı maddeleri kullanılır ve bu amaçla en çok kullanılan madde fitalatlardır. Fitalatların hormonları bozduğu, birçok kronik hastalıkla ilişkili olduğu ve doğum kusurlarına neden olduğu düşünülmektedir. PVC’nin ayrı olarak geri dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu durum ekstra maliyet yaratabilmektedir. PVC yakıldığında ise, dioksinler açığa çıkarmaktadır.

 
LINAK TWINDRIVE® TD4 – İkili aktüatör sistemlerinde yeni nesil play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4 – İkili aktüatör sistemlerinde yeni nesil

LINAK TWINDRIVE® TD4 – Acil Mekanik Boşaltma/İndirme play-icon

LINAK TWINDRIVE® TD4 – Acil Mekanik Boşaltma/İndirme

TWINDRIVE® TD4’ün montajı play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4’ün montajı

TWINDRIVE® TD4’ün eşleştirilmesi play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4’ün eşleştirilmesi

Perde arkası: Slovakya’da LINAK® dual aktüatör üretimi play-icon

Perde arkası: Slovakya’da LINAK® dual aktüatör üretimi

Dosyalar

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Ayarlanabilir yatak ve koltuklara yönelik HOMELINE sistemlerinin ve ürünlerinin çeşitliliğini keşfedin.

Konfor alanınızı genişletin

Dinlenme yataklarında kullanılan aktüatör sistemlerinin, güvenli ve kullanıcısını hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak güvenilirliğe sahip olmalarının öneminin LINAK olarak bilincindeyiz. TWINDRIVE sistemi, yatak üreticileri için doğru sistemdir.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now