Contact us here

Adım adım sürdürülebilirlik

LINAK A/S

Daha fazla geri dönüşüm, daha az atık ve enerji tasarrufu
Ne yaparsak yapalım, ne veya kim ile çalışırsak çalışalım veya dünyanın neresinde olursak olalım; hepimizin çevreye özen göstermesi ve iklim üzerindeki olumsuz etkimizi en aza indirmesi gerekiyor.

Üzerinde aralıksız çalıştığımız amacımız, işletmemizin her kademesinde sürdürülebilirliği geliştirmek ve teşvik etmek. Ürünlerimizde PVC içermeyen plastik kullanımı her yıl artıyor, optimize edilmiş ambalajlar karton kullanımını minimuma indiriyor ve akıllı lojistik çözümleri yollarda daha az kamyon ve daha az CO2 emisyonu anlamına geliyor.

LINAK® ZERO™ Anahtarlamalı Güç Kaynağı, bekleme modunda toplam güç tüketiminin teknoloji sayesinde neredeyse sıfıra nasıl düşürebildiğine dair harika bir örnektir. Bir diğer amacımız, tüm LINAK® ürünlerinin EU EcoLabel standartlarına uygun hâline getirilmesidir.

“ProjectZero” (Bright Green Business) projesine katılan LINAK, 2029 yılına kadar CO2 ayak izini 0’a (sıfır) düşürmeyi amaçlamaktadır. Güneş ve rüzgâr enerjisi, yalıtım, akıllı binalar ve üretimde enerji tüketimi optimizasyonu, bu hedefe ulaşmamızda yardımcı olacaktır. Örneğin, güneş panellerimiz yılda yaklaşık 1,2 milyon kWh enerji üretiyor.

Verimli enerji tüketimi, dünya genelinde birçok üretim tesisimizin genişletilmiş olması nedeniyle bizim için başlıca bir öncelik hâline geldi. Örneğin güç tüketiminin (kWh), kompresörlerdeki hava akışının ve binalardaki sıcak hava sirkülasyonunun 7/24 dakika dakika izlenmesi, on yılı aşkın bir süredir tesis yönetimimizin önemli bir parçasıdır. Bu enerji izleme süreçlerimizi optimize etmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz.

Bu, LINAK olarak sorumlu olmanın bir parçasıdır!

LINAK’ın KSS politikalarını öğrenin.

 

Logo

Sorumluluk

Yaptığımız her şey için sorumluyuz. Güven inşa etmek ve özen göstermek DNA’mızın bir parçasıdır.

Daha fazla bilgi için

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.