Contact us here
Haberler 30 Ekim 2018

LINAK Slovakya fabrikasının yeni bölümünün açılışı

Slovakya’nın Prešov kentinde inşaatı bir yıldır süren yeni fabrika binası, LINAK CEO’su Bent Jensen’ın çarşamba günü kurdeleyi kesmesiyle hizmete açıldı.

LINAK Slovakya fabrikası

Çarşamba günü saat 09.00’da LINAK CEO’su Bent Jensen, LINAK Slovakya Genel Müdürü Juraj Hórvath ve Belediye Başkanı František Novotny, Župčany ilçesindeki LINAK fabrikasının yeni bölümünün açılışını kurdele kesme töreniyle gerçekleştirdi.

5.100 m2 (55.000 ft2) büyüklüğündeki mevcut fabrikaya eklenen 3.900 m2 (42.000 ft2) üretim alanı, yalnızca Prešov halkına istihdam sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda, Danimarkalı aktüatör üreticisinin büyüyen pazar taleplerini gelecekte de karşılamaya devam edebilmesini sağlayacak.

LINAK Slovakya fabrikasının yeni bölümünün açılışı

Belediye Başkanı František Novotny (solda), CEO Bent Jensen ve Genel Müdür Juraj Hórvath, Prešov’daki yeni fabrika binasının açılışında kurdeleyi keserken.

LINAK Slovakya fabrikasının yeni bölümünün açılışı

LINAK CEO’su Bent Jensen ve Genel Müdür Juraj Hórvath kesilmiş kurdele ile.

 

Çalışanlar ve belediye meclisi üyeleri ile açılış kutlaması
Konfor mobilyaları için modern elektrikli aktüatör çözümlerinin üretiminde uzmanlaşan fabrika, şu anda 250 çalışana sahiptir. Büyük açılışa tüm çalışanlar ve belediye meclisinin üyeleri davet edildi.

LINAK Group yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı etkinlikte, birçok sanatçı ve yerel folklor grubu da sahne aldı.

Üretimde daha fazla otomasyon
LINAK’ın üretim hatları, uzun zamandır robotların desteği ile çalışmaktadır. Daha fazla otomasyona yönelik yapılan çalışmalar, Prešov fabrikasında da yürütülmektedir. LINAK Slovakya, bu sayede yılda üç milyondan fazla yüksek kaliteli ürünü tutarlı bir şekilde üretebilecek ve büyüyen pazarın taleplerini karşılamaya devam edebilecektir.

Her ne kadar daha fazla otomasyona yer verilse de, LINAK Slovakya, artan robot sayılarına paralel olarak daha fazla çalışana da istihdam sağlamaya devam edecektir.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.