Haberler 10 Ağustos 2018

Daha güvenli bir çalışma ortamıyla daha iyi bakım

Sadece ABD'de, hemşirelerin ve bakıcıların her yıl işle ilgili 200.000'e yakın yaralanma yaşadığı bildirilmiştir. Bunların yarısı, kötü ergonomiden ve hastaların tehlikeli biçimde kaldırılması veya desteklenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumla, tüm dünyada karşılaşılmaktadır ve maliyetleri oldukça yüksektir. Ancak bunu iyileştirmenin çeşitli yolları var – hasta bakıcılara özen gösterin!

ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu'na göre, ABD'deki sağlık sektörü, en tehlikeli istihdam hattı olarak imalat ve inşaatı geçmiştir. Yaralanma oranları, tüm özel sektör işlerinin ortalamasının iki katıdır. Avrupa'daki durumda neredeyse aynıdır. AB'de profesyonel hasta bakıcılar arasında işle ilgili kaza oranı ortalamanın %34 üzerindedir.

Bu yaralanmaların en az yarısı, fiziksel çalışma ortamının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bildirilen vakaların büyük çoğunluğunun ana nedeni, hastaların çok kez güvenlik tedbiri alınmadan kaldırılması ve ergonomiye önem verilmemesidir. 

Hastanelerin işyeri politikaları, hasta taşıma liftlerini içermektedir
Yüksek maliyetli yaralanmaların sayısını azaltmanın en kolay yolu, işyerinde doğru güvenlik politikasının uygulanmasının sağlanması ve bakım personeline yardımcı olacak uygun ekipmanların bulunmasıdır. Örneğin, modern bir hasta taşıma lifti, vaka sayısının azaltılmasına kesinlikle yardımcı olacaktır. 

Dünya üzerindeki birçok hastane, burkulmalara ve zorlanmalara sebep olacak veya eklemlerde, kaslarda ya da tendonlarda diğer türlerdeki yaralanmaların meydana gelmesini önlemek için gerekli ekipmanları kullanılması amacıyla personeli teşvik eden yeni işyeri programları* uygulamaktadır. Bu durum hem hasta konforu ve bakım personelinin sağlığı açısından avantajlar sağlar hem de hastanelerin maddi tasarruf sağlamalarına da yardımcı olmaktadır. 

İyileştirilmiş ergonomi ve güvenlik, maddi tasarruf sağlar
ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu, ABD'de yaralanan bakım personeli için ödenen tazminat maliyetlerinin yıllık yaklaşık 1 milyar ABD dolarına ulaştığını tahmin etmektedir. Doğal olarak sağlık hizmeti sektörü, bu gereksiz masrafı azaltmak istemektedir. 

LINAK'ın hasta taşıma liftleri için piyasadaki en güçlü ve kullanıcı dostu aktüatör sistemlerini ürettiği bilinen bir gerçektir. Uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyimlerle hem kullanıcılar hem de bakıcılar için güvenliğin nasıl geliştirilmesine yardımcı olabileceğimizi biliyoruz. Müşterilerimize, tüm dünyada bakıcıların ve hastaların hayatlarını iyileştirmek için güvenilir ve dayanıklı hasta taşıma liftleri sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla çalışıyoruz. 

Bu durum hastanelerin hem maddi tasarruf sağlamasına hem de personeline daha fazla önem vermesine yardımcı olacaktır. 

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen Hasta Taşıma Liftleri bölümümüzü ziyaret edin ya da bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin. 

*) bilgi almak için İş Sağlığı ve Sağlık Dairesi'ni (ABD) ziyaret edin

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.