Haberler 16 Nisan 2018

Temel OpenBus™ sistemleri ile hastane yataklarına daha fazla özellik kazandırın

Analog aktüatör sisteminden LINAK'In sunduğu temel bir OpenBus™ çözümüne geçiş yaptığınızda, birçok değer katan özellikten yararlanma olanağına sahip olursunuz.

LINAK CO41 kontrol kutusu ve ACOM kontrol panelinin piyasaya sürülmesi, sadece OpenBus™ özellikli temel bir aktüatör sistemi konseptinden ibaret değildir. Analog sistemler kullanan ayarlanabilir sağlık uygulamaları üreticileri için bu dijital dönüşüm, birçok değer katan özellik ekleme olanağı da sunmaktadır. Bu özelliklerin birçoğu, aşağıdakiler gibi güvenlikle ilgilidir:

  • Özelleştirilebilir Yatak Altı Aydınlatması
  • Bir ACK ile iki taraflı kontrol olanağı
  • Fren Uyarısı ile güvenliğin artırılması

Hastane ortamlarında güvenlik çok önemlidir. LINAK OpenBus™, hastalar, bakım personeli ya da sağlık uygulamaları için güvenliğin artırılmasına yardımcı olmaktadır. Yazılım programlaması ile gelişmiş kontrollere giden bir dünyanın kapısını açmaktadır. 


Yatak Altı Aydınlatması geceleri hastalara yardımcı oluyor
Hasta tuvalete gitmek için gece yatağını indirdiğinde, hastaya yol göstermesi için Yatak Altı Aydınlatması etkinleştirilebilir. Bu durum, hastaların düşmeye bağlı kazalar geçirmesinin önlenmesine yardımcı olurken bakım personeline hastanın yataktan kalktığını da gösterir. Işığın ne zaman ve ne kadar süre yanacağı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu özellik istenildiği gibi ayarlanabilir ve hasta indirildiğinde ya da hasta yataktan kalktığında etkinleştirilebilir.

Hemşire Kontrol Paneliyle hastaya yakın olun
CO41’in yer aldığı sistemlerde, Hemşire Kontrol Panelleri (Attendant Control Keypads – ACK) kullanılabilmektedir. Bu kullanımı kolay tuş takımları genellikle hastanın gövdesinin üst kısmına yakın olan yatak yan panellerine takılmaktadır. ACK, her iki taraftan da kullanılabilir. Dışa dönük taraf, hemşirelerin hastane yatağını ayarlarken hastaya yakınlaşmasını kolaylaştırmaktadır. İçeri dönük olan taraf ise hastanın yatak ayarlama sistemine her zaman yakın olmasını sağlamaktadır. ACK’nin yan panele takılması ve kabloların yatağın içine gizlenebilmesi sayesinde temizliği de çok kolaydır.

Fren Uyarısı ile hastaları ve yatakları koruyun
Hastane yatakları tekerleklerinin kilitlenmesi, basit ve çok önemli bir güvenlik özelliğidir. Yatağınızda bir LINAK OpenBus™ sistemi varsa, Fren Uyarısı özelliği de ekleyebilirsiniz. Bu özellik, yatak elektriğe bağlandığında ve frenler devreye sokulmadan bırakıldığında hastane personelini uyarır. Bu şekilde yatak, hasta yatağa çıkarken ya da yataktan inerken hareket etmez ve düşme kazaları önlenebilir. Bir hemşirenin, yatak elektriğe bağlı iken frenleri devreden çıkarması durumunda da uyarı verilir. Bu durum, yatağın hareket ettirilmesi durumunda kablonun yuvasından çekilmesine bağlı olarak yatağın ve/veya elektrik prizinin zarar görmesini önler.  

Genel olarak LINAK OpenBus™ ile analog sistemlerden dijital sistemlere geçmek, birçok değer katan özelliği kullanabilmenizi sağlayacaktır. Dönüşüm işlemine, örneğin, CO41, LA40, ACK ve ACOM’dan oluşan temel bir sistemle başlamak, hastane yatağınızı, fazla masraf yapmadan geliştirmenizi sağlayacaktır.  

 

CO41

CO41
CO41 kontrol kutusu, OpenBus™ kontrol kutuları ailesinin bir parçasıdır. Tüm kontrol kutuları, ayarlanabilir sağlık ekipmanları üreticilerinin, çeşitli ek kontrol, hareket, servis ve güvenlik özellikleri sunabilmesine olanak tanımaktadır. Ancak CO41, analog sistemden dijital sistemlere geçiş yapmak isteyen birçok üretici için idealdir. CO41 hakkında daha fazla bilgi alın.

 

ACOM

ACOM
Hemşire kontrol ünitesi ACOM, hastane ya da bakımevi tipi hasta tedavi yataklarınızı, OpenBus™ ile kolay ve anlaşılır şekilde kontrol etmek istediğinizde en iyi seçimlerden biridir. Kullanıcının, yumuşak ve nazik hareketlerle konforunu artırabilmesini sağlarken, güvenlik kontrolünün hastane personelinde kalmasına olanak tanımaktadır. ACOM hakkında daha fazla bilgi alın.

 

LA40

LA40
LINAK, geleceğe yönelik geliştirdiği LA40 ile, yüksek hız ve performansa sahip ve mekanik durdurma sistemi ile donatılmış, dayanıklı bir aktüatör sunmaktadır. IPX6 Washable DURA™ standardına kadar erişen LA40 serisi, kusursuz tasarımları sayesinde birçok kullanım alanına sahiptir, kolayca temizlenebilir ve esnek montaj alternatifleri sunar. LA40 hakkında daha fazla bilgi alın.

 

ACK

ACK
Hemşire Kontrol Paneli (Attendant Control Keypad - ACK), hemşire kontrol ünitesi ya da yan korkuluk kumandası olarak kullanılır. Beş kanala kadar kontrol edebilir. Renk ve grafik tasarım, tercihe bağlı olarak özelleştirilebilir. ACK hakkında daha fazla bilgi alın.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.