Haberler 4 Nisan 2018

Analog sistemlerden dijital sistemlere geçiş, sağlık hizmetlerini nasıl geliştirebilir?

LINAK, ayarlanabilir sağlık uygulamalarına yönelik CO41 kontrol kutusunun ve ACOM kontrol panelini temel alan standart OpenBus™ sistemini piyasaya sürerek, verim, güvenlik ve hasta konforu açısından birçok yararlı özelliğin kapısını açmıştır.

Örneğin ayarlanabilir hastane yatağınızdaki analog aktüatör çözümünü, OpenBus™ tabanlı dijital bir sistemle değiştirdiğinizde, yatağınıza gelen çok sayıda olanağı hemen fark edersiniz. Bunlardan en belirgini, bir seferde tek hareketten, yüksek düzeyde koordinasyonlu hareket şekillerine geçiştir. 

OpenBus™, önce sırt kısmını istenen konuma getirip daha sonra aynısını bacak desteği için yapmak, hatta sonrasında yatak yüksekliğini ayarlamak yerine tek düğmeye basarak yatağı, yatay konumdan, TV/Koltuk konumuna dönüştürmenizi sağlamaktadır. 

OpenBus™ aynı zamanda iki aktüatörlü paralel hareket sayesinde Yukarı/Aşağı hareketinin de yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu işlev, hastane ya da bakımevi tipi yatağınızın %100 yatay olarak hareket ettirilmesine olanak tanımaktadır. 

Anlaşılır kontrol panelleri herkes için kullanım kolaylığı sağlıyor
ACOM, kontrol paneli arayüzünde açık ve hemen anlaşılır simgelerle tek düğmeye dokunarak kontrol olanağı sunmaktadır. Bu sayede konumlandırma işlemi, hem bakım personeli hem de hasta için çok kolay hale gelmektedir. Kilitleme işlevi, hemen göze çarpan şekilde bir ‘anahtar’ simgesi ile işaretlenmiştir ve sağlık personelinin, bir ya da daha fazla aktüatörü kilitleyerek, ayak kırılması durumlarında olduğu gibi hastanın yanlışlıkla kendine zarar verecek hareketler yapmasını önlemektedir.


OpenBus™, güvenliğin artırılmasına yardımcı olur
Temel bir dijital sistemde bile sunulan çok sayıdaki özellik, ayarlanabilir tıbbi uygulamalarınızda güvenliğin artırılmasına yardımcı olacaktır. Hastane yatakları için LINAK OpenBus™ sistemleri, trend/anti-trend işlevlerinin yanı sıra tek düğmeye dokunarak acil durum konumuna geçişi sağlayan CPR düğmesiyle gelmektedir.

Bunun yanı sıra LINAK ile dijital sistemlere geçtiğinizde kısa devre ya da kablo sıkışması gibi durumlarda aktüatörleriniz anında duracaktır. Yani ister temel, isterse gelişmiş, hangi LINAK OpenBus™ sistemini kullanıyor olursanız olun, yanlışlıkla hiçbir hareket yapılamaz.

Diğer bir diğer deyişle, analog sistemlerden dijital sistemlere geçmek ve birçok katma değerli özelliğe ulaşmak artık hiç zor değil. Örneğin CO41, ACOM, LA40 lineer aktüatör ve HB70 el kumandasından oluşan bir sistem, hastanelerde dijital çağa geçmenin ideal ve uygun maliyetli bir yoludur.

 

ACOM

ACOM
Hemşire kontrol ünitesi ACOM, hastane ya da bakımevi tipi hasta tedavi yataklarınızı, OpenBus™ ile kolay ve anlaşılır şekilde kontrol etmek istediğinizde en iyi seçimlerden biridir. Kullanıcının, yumuşak ve nazik hareketlerle konforunu artırabilmesini sağlarken, güvenlik kontrolünün hastane personelinde kalmasına olanak tanımaktadır. ACOM hakkında daha fazla bilgi alın.

 

LA40

LA40
LINAK, geleceğe yönelik geliştirdiği LA40 ile, yüksek hız ve performansa sahip ve mekanik durdurma sistemi ile donatılmış, dayanıklı bir aktüatör sunmaktadır. IPX6 Washable DURA™ standardına kadar erişen LA40 serisi, kusursuz tasarımları sayesinde birçok kullanım alanına sahiptir, kolayca temizlenebilir ve esnek montaj alternatifleri sunar. LA40 hakkında daha fazla bilgi alın.

 

HB70

HB70
Elektrikli lineer aktüatör sistemleri için HB70 el kumandası. Bu kumanda ona kadar tuş ile donatılmıştır, IPX6 koruma sınıfındadır ve tercihe bağlı olarak IPX6 Washable standardında temin edilebilir. HB70 hakkında daha fazla bilgi alın.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.