Haberler 7 Mart 2018

Ofis masanızı, akıllı telefonlar için geliştirilen Desk Control uygulaması ile ayarlayın

LINAK Desk Control™ Uygulaması, ofis masalarının akıllı telefonla ayarlanmasını sağlamaktadır. Uygulama Masa Kumandası ile senkronize olur ve kullanıcının en sık kullandığı oturarak/ayakta çalışma konumlarını kaydetmesini ve entegre hatırlatma işlevini kullanmasını sağlar.

Dijitale geçmeye hazır mısınız? Akıllı telefonunuzu LINAK Desk Control™ uygulamasını kullanarak ofis masanıza bağlayın. Çok sayıda işlevi keşfedin ve oturarak/ayakta çalışılabilen masanızdan en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan motivasyonu kazanın. 

Mobil cihazlarımızdaki uygulamalar, gün boyunca hayatlarımızı kolaylaştırmaktadır. Modern ofis çalışanları için Android ve iOS cihazlarda kullanılabilecek Desk Control Uygulamasını geliştirdik. Uygulama, kullanıcının kişisel ayarlarını (ör. favori masa yükseklikleri) kaydederek, uygulama ile uyumlu, LINAK sistemlerine sahip herhangi bir ofis masasında, kendi ayarlarıyla çalışmasını sağlamaktadır. Kullanıcı, akıllı telefonu ile kişisel masa ayarlarını gittiği her yere yanında taşıyabilmektedir.

Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzla masanıza bağlanın 
Bluetooth® Kablosuz Teknolojisi, kullanıcının mobil cihazındaki Desk Control Uygulaması ile ofisteki masasını birbirine bağlayan bir köprü görevini görmektedir. Kullanıcı, ofis masasına göre Masa Kumandasına (ör. gelişmiş entegre Bluetooth özelliğine sahip DPG Masa Kumandası serisi) ya da bir LINAK Bluetooth Adaptörü kullanarak LINAK CBD6S Kontrol Kutusuna bağlanabilmektedir. 

Akıllı telefonu masanın ayarlanmasında kullanmak için kullanıcının sadece aşağıdakileri yapması yeterlidir:

  1. App Store ya da Google Play’de Desk Control Uygulamasını indirmek
  2. Akıllı telefonunda Bluetooth’u açmak
  3. Desk Control Uygulamasını açmak
  4. Masasına bağlanmak

Desk Control uygulaması
Oturarak/ayakta çalışma konumu hafızası ve hatırlatma işlevi
Kullanıcı Desk Control uygulamasını kullanarak masasını yukarı ya da aşağı hareket ettirebilir. Ayrıca istediği oturarak/ayakta çalışma konumunu tanımlayabilir, kaydedebilir ve uygulamada yer alan hatırlatma işlevini kullanabilir. Uygulama, kullanıcıya, ofis masasında çalışırken, ayağa kalkıp duruşunu değiştirmesini hatırlatır. Kullanıcı bunun için kendi zaman aralıklarını seçebilir ya da önceden tanımlanmış aralıkları kullanabilir. Uygulamada, Masa Kumandası ya da akıllı cihazdaki hafıza konumları karşılıklı olarak senkronize edilir.
 

DPG Masa Kumandası kullanıcıları için otomatik hareket
Masada, tam sürümün yüklü olduğu gelişmiş bir DPG Masa Kumandası modeli varsa, oturarak/ayakta çalışılabilen masanın yüksekliğinin daha kolay ayarlanması için otomatik hareket işlevi etkinleştirilebilir. DPG’ye yukarı ya da aşağı yönde çift dokunulması, kumandanın masayı tercih ettiğiniz yüksekliğe getirmesini sağlar. Akıllı telefon ekranına dokunarak da aynı işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.