Contact us here
Haberler 17 Kasım 2017

CAN bus ile kolay hareket entegrasyonu

Modern tarım, inşaat makinelerinde ve mobil dış mekan ekipmanlarında, ayarlama ve kontrol gereksinimleri bir hayli fazladır. Verim, hassasiyet, entegrasyon ve veri kullanımı gibi tüm parametrelerin dikkate alınması gerekmektedir.

CAN bus ile kolay hareket entegrasyonu

Çözüm elektriklidir ve gelişmiş BUS iletişimi olanağı sunmaktadır. İşte bu sayede LINAK, entegre SAE J1939 CAN bus kontrolüne sahip beş aktüatör sunarak daha otomasyonlu ve otonom bir dünyaya giden yolu açmaktadır.

Yaygın biçimde kullanılan BUS iletişim protokolü, mevcut sistemlerde kullanımın kolay ve uyarlanabilir olmasını sağlamak için aktüatörlere tamamen entegre edilmiştir.

Her boyutta CAN bus kontrollü çözümler
SAE J1939 CAN bus, çeşitli mobil ağır makinelerde yaygın biçimde kullanılan, kendini kanıtlamış bir protokoldür. Dolayısıyla bu CAN bus protokolünün kullanıldığı LINAK aktüatörler, makinenize kolayca entegre edilebilecektir. 

Artık LA14, LA25, LA33, LA36 ve LA37 olmak üzere beş LINAK aktüatörü, entegre SAE J1939 CAN bus özelliği ile gelmektedir. Bu aktüatörler, konu boyut ve güç olduğunda çok çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Bazı makine türleri güçlü itme ya da çekme gerektirirken, bazıları için daha az güç yeterli olmaktadır. Bazıları dar alanlarda bulunmaktadır. Buna karşın hepsinin sürücü kabininden kontrol edilmesi gerekmektedir.

LINAK’ın SAE J1939 CAN bus özellikli aktüatörleri, çok daha kolay entegrasyon ve ayarlama seçenekleri sunmaktadır. Bu aktüatörler, sadece birkaç bileşen ve basit kablo bağlantıları ile daha kolay montaj ve makinenizdeki mevcut CAN bus ağına daha kolay bağlantı olanağı sunmaktadır. Tüm aktüatörler sadece küçük bir program değişikliği ile aynı makinede birden fazla işlev gerçekleştirecek şekilde ayarlanabildiğinden kullanım da çok kolay hale getirmektedir.

CAN bus, Entegre Kontrolör (IC) platformunun bir parçasıdır. IC ile ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.