Haberler 14 Temmuz 2017

Sağlık uygulamalarındaki arızaları yeni Service Data Tool ile daha kolay bulun

LINAK, sağlık sektöründeki ayarlanabilir uygulamalara yönelik olarak kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü CO61 kontrol kutusu ve BA21 batarya için yeni ve daha gelişmiş bir Service Data Tool (SDT) hazırladı.

Tüm dünyada sağlık sektöründe, elektrikli uygulamalara bağımlılık ve yüksek verim düzeyi talepleri her geçen gün artmaktadır. Arızalanan uygulamaların neden olduğu çalışamama durumları, çok maliyetli olabilmektedir. Ancak, güvenilir Service Data Tool, bu olumsuz durumların en aza indirilmesini sağlayabilir.

Kısa bir süre önce kullanıma sunulan LINAK® CO-Link™, ameliyat ve muayene masaları ve koltukları gibi sağlık uygulamaları üreticilerinin sekiz taneye kadar hareket sunabilen bir aktüatör sistemi oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Yeni Service Data Tool (SDT), bir CO-Link çözümü ile bu tür çok kanallı aktüatör sistemlerini desteklemektedir.

Çok daha ayrıntılı servis verilerinden yararlanın
Bataryanın durumu ve şarj miktarı hakkında ayrıntılı bilgiler çok değerli olabilmektedir. Sistemdeki aktüatörlerin durumu ile ilgili bilgiler de aynı şekilde öneme sahiptir.

SDT ile bataryalar ve aktüatörlerden gerekli bilgiler okunabilmekte ve aynı zamanda düzeltilmediğinde arızalara ya da bozulmalara neden olabilecek sorunlar tespit edilebilmektedir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, servis raporuna bakmak, arıza yaratabilecek hataları tespit etmek, hatta daha sonraki servis ziyaretleri için manuel bilgi girişi yapmak çok kolaydır.

Kolay sorun giderme ve servis belgelerinin saklanması
İki kontrol kutusunun bulunduğu bir CO-Link sisteminde bile sorun giderme işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Bu SDT’te, hatayı gösteren sorun giderme bölümü ve daha ileri teknik destek almak için gönderebileceğiniz bir günlük dosyası işlevi bulunmaktadır. SDT, aynı zamanda sistemin tüm bölümlerinden gelen verileri kaydetmenize de olanak tanımaktadır. Yani, kontrol kutusu ya da aktüatör değiştirilse bile servis verilerini saklayabilir, dolayısıyla uygulamanın kullanım süresi boyunca durum raporlarını elinizde bulundurabilirsiniz. 

SDT, servis ziyaretinden sonra teknisyenlerin, ziyaretle ilgili belgeleri eksiksiz biçimde hazırlamalarına, hatta daha sonraki servis ziyaretleri için yapılan işlerle ilgili yorumlar eklemelerine olanak tanımaktadır.

Diğer bir deyişle uygulamanızın her zaman çalışabilir durumda kalmasını sağlamak için Service Data Tool’u kullanmaya başlayın.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.