select
 

üretimde ergonomi

Ergonominin Önemi
Üretim tesislerinde ergonomi, işi çalışana uygun hale getirmektir. Geliştirilmiş ergonomi, kas ağrılarını azaltmaya yardımcı olma ve hatta kas & iskelet sistemi hastalıklarını önleyebilme potansiyeline sahiptir.

Amerika Çalışma Bakanlığı verilerine göre, ergonomiyle ilgili sakatlanmalar her yıl 15-20bn US$’a tekabül etmektedir. 2013 yılında, bu tarz sakatlanmalar 380.600 gün işten uzakta kalmaya sebep olmuştur, bu rakam işte bulunulamayan toplam rakamın üçte birine denk gelmektedir.

Sağlık ve Güvenlik dairesi tarafından İngiltere’de yapılan son çalışmalara göre, yetersiz ergonomiyle tasarlanmış çalışma istasyonlarının direk sonucu olan kas & iskelet sistemi hastalıkları, her yıl bir milyon insanı etkilemektedir.

Bu bilgiler ışığında, ergonomiyle ilgili çalışmaların her geçen gün önem kazanması sürpriz değildir. Ergonomik tasarım, iş motivasyonunu ve tatminini arttırabilir ve sonuç olarak daha iyi performans ve yüksek üretkenliğe destek olur.


Nasıl yapılır
İşin türüne bağlı olarak, yüksekliği ayarlanabilir çalışma istasyonlarında, iş ergonomik olarak nasıl doğru yapılır:

Correct work height

Veya çalışma istasyonları işe göre nasıl düzenlenir:

How to arrange work

LINAK olarak, tipik bir üretim hattında bulunan çalışana uyum sağlayacak ve böylece çalışanının ergonomi koşullarını iyileştirmesine destek olacak uygulamaları ayarlamak için, çeşitli kaldırma kolonları, aktüatörler, kontrol kutuları ve kontroller sunuyoruz. Sonuç ise hem şirket hem çalışan yararına daha iyi ergonomi, daha az kas & iskelet sistemi bozuklukları ve daha az işe gidilemeyen gün sayısıdır.Height adjustable work station Özellikle çalışma istasyonları için, istasyonun yüksekliğini işin türüne ve çalışana uygun şekilde ayarlayabilmek önemlidir.

Kaldırma kolonları, örneğin; DL2 veya BL1'in kontrol kutusu CBD6S ve DP kontrol paneli ile kombine edilmesi, her durum için düzgün ayarlama garantisi vermektedir.

Taşıma bantları için, yükseklik ayarlama ve elektrikli tilt fonksiyonu çalışanların ergonomisini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Kaldırma kolonları, örneğin; BL1 ve DL2'nin kontrol kutusu CBD6S ve DPF with Display ile kombine edilmesiyle, çalışanlar ve verimlilik artışı için ideal koşulların sağlandığı garanti edilmektedir.
Height adjustable conveyer belt

Katalogdan ilham alın:

Production ergonomics

ÜRETİMDE ERGONOMİ

Üretim tesislerinde ergonominin neden işiniz için önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi almak için.

Online Magazine | PDF

Doğrusal Aktüatör nedir?
Doğrusal Aktüatör rotasyonel hareketi dönüştüren..
TECHLINE Uygulamarı
Örnek TECHLINE Uygulamarını göz atın.
Aktüatör Avantajları
Elektrikli aktüatör sistemlerinin ortaya çıkardığı hareket pek çok avantaja sahip...
Test Aşamalarından Geçen Aktüatörler
Aşırı soğuk ve sıcak, sürekli değişen hava koşulları, kimyasallara ve tuza maruz kalma...
LINAK ile iletişime geçin
Mükemmel sonuç için en kısa yol uzmanlar ile işbirliğinden geçiyor. Bizimle her an rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.